Forum LIGHTING.PL Strona Główna Forum LIGHTING.PL
Forum dyskusyjne wortalu oświetleniowego LIGHTING.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie szukać wiedzy
Autor Wiadomość
de_vill

Wysłany: 05-06-2013, 22:55   Gdzie szukać wiedzy

Witam,

Od jakiegoś czasu interesuje mnie tematyka oświetlenia ledowego o której przyznam szczerze nie mam zielonego pojęcia a po wstępnych badaniach uważam że jest to branża z potencjałem dlatego chciałbym się zająć handlem asortymentem ledowym. Sam jestem z branży gastronomicznej gdzie wszystko sobie fajnie poukładałem i tylko pilnuje obecnych klientów więc aktualnie mam kilka godzin dziennie wolnego dlatego chciałbym zająć się inną branżą powoli rozwijając i powiększając sobie klientów jednak uważam, że żeby czymś się zająć poważniej trzeba mieć odpowiednią wiedzę dlatego proszę o jakieś materiały gdzie mogę poczytać o oświetleniach ledowych, żarówkach, taśmach, jak panel stworzyć jakiś... podstawowe rzeczy, troche podstawy technicznej, ciekawe artykuły.

o`rly?

Wysłany: 06-06-2013, 08:37   

kolejny led dystrybuszon się szykuje....popytaj ledoneled bo to jest miszcz wiedzy i marketingu.
Kolejny kupi z alibaby kilka taśm i żarówek led i innego dziadowstwa, ze sprzedaży zostanie ci na bułki z biedronki, zaniżysz ceny, wkurzysz tylko jakiś lumenmaxów, eko lightów czy ledinów....powodzenia :]

de_vill

Wysłany: 06-06-2013, 08:50   

rozumiem o co ci chodzi bo sam mam z tym problem i teraz cieżko sprzedać coś dobrze jakościowego ale zaskocze cie nie mam takich zamiarów to jest dobre jednorazowo ale na dłuższą metę nie, dlatego mnie bardziej interesują troche droższe produkty lepsze jakościowo z których jest większa marża i większy zarobek a parcia na kase nie mam więc nic zaniżac nie musze, wręcz przeciwnie takie coś niszczy rynek. Narazie chciałem się pobawić w sprzedaż z lokalnymi producentami później chciałbym spróbować handlować jakąś innowacją jako wyłączny dystrybutor co mi się w mojej branży nie udało narazie :P to tyle w temacie i dalej czekam na jakieś konkretne materiały

Serme

Wysłany: 06-06-2013, 09:22   

strony www: OSRAM PHILIPS CREE to są firmy które są producentami dobrych LEDów ale akurat te firmy mają mnóstwo dystrybutorów.

de_vill

Wysłany: 06-06-2013, 12:21   

Dzieki, najpierw chciałem poczytać ogólnie potem popytać producentów porównać ceny i zacząć coś działać, jeśli ktoś jest producentem to też śmiało pisać chętnie poczytam co państwo oferują

MyLed_com_pl

Wysłany: 15-06-2013, 12:12   

Co do samych cen,to warto skorzystać z różnego rodzaju porównywarek,jest ich sporo na rynku. Poza tym samej wiedzy jak i nowości,warto szukac na forach w tutejszych artykułach.

entik

Wysłany: 10-10-2013, 01:04   

Bardzo dużo ciekawych artykułów technicznych o ledach znajdziesz na stronie firmy Enterius, polskiego producenta sterowników do LED: Artykuły techniczne o LED
Innym, cennym źródłem wiedzy jest też strona firmy Lediko, która również produkuje profesjonalne produkty LED: informacje o LED

Mezoko_com

Wysłany: 22-10-2013, 16:04   

Wiedzy szukać można głównie na forach,w tutejszych artykułach oraz na wszelkiego rodzaju blogach związanych z elektryką. Tam znajdziemy najwięcej fachowych i rzetelnych informacji.

Odpowiedz do tematu