Forum LIGHTING.PL Strona Główna Forum LIGHTING.PL
Forum dyskusyjne wortalu oświetleniowego LIGHTING.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Oświetlenie salonu ślubnego - metalohalogeny?
Autor Wiadomość
asiula996

Wysłany: 26-09-2013, 21:02   Oświetlenie salonu ślubnego - metalohalogeny?

Witam Panów
Proszę o poradę. Remontuję salon ślubny i chcę zamontować dobre oświetlenie. Suknie mają się pięknie błyszczeć, a biel ma bić po oczach. Wiem, że na pokazach stosuje się lampy metalohalogenowe. Wszystkie kamyczki niesamowicie się dzięki nim błyszczą. W internecie znajduje przeróżne informacje na temat tych lamp. Czy ktoś z Was mógłby mi doradzić na jakie parametry powinnam zwrócić uwagę? Sala sprzedaży ma ok. 50m2. Zastanawiam się, czy 2 takie lampy wystarczą? (dodatkowo będzie oświetlenie ze zwykłych lamp ozdobnych ).
Z góry dziękuję za poradę i pozdrawiam
Asia

schab

Wysłany: 27-09-2013, 07:51   

Z metalohalogenami do oświetlenia salonu sukien ślubnych - jest to najlepszy pomysł z możliwych . Zwróć tylko uwagę , aby użyte żarówki były w zimnej barwie ( oznaczenie u Osrama : /NDL , u Philipsa /942 ) .
Obawiam się , że 2 oprawy 150W mogą nie wystarczyć , ale to głównie ze względu na nierównomierność oświetlenia . Optymalne byłyby 4 . W krańcowym przypadku ( oszczędność )zamiast dwóch opraw 150W - załóż 4 szt. 70W .
Nie daj się wpuścić w żadne LED-y - bo odwzorowanie barw mają słabe , a nie oferują żadnej oszczędności , ani w żarówki halogenowe - bo te są bardzo energożerne i jakkolwiek bardzo dobrze oddają kolory , to ich temperatura barwowa jest przesunięta w stronę koloru żółtego.

o`rly?

Wysłany: 27-09-2013, 08:05   

znam jedne oprawy, z bardzo dobrymi ledami - idealnie nadające się do podkreślenia bieli i dodatków sukni....ale kupno ich to bardziej grymas niż zysk. Strasznie drogie, zanim się zwrócą to podejrzewam że albo się spalą albo spadnie ich moc świecenia o 30-50% i będzie lipa.
Jak piszę poprzednik - wyłącznie metahalogeny. Jest bardzo dużo Polskich producentów na tego typu - napewno znajdziesz odpowiedni dla swojego sklepu styl

asiula996

Wysłany: 27-09-2013, 08:15   

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Tym bardziej, że byłam skłonna zmienić je na ledy - idąc za namową innych. Co prawda liczyłam, że zmieszczę się w 2 lampach, bo cena jest naprawdę niesamowicie wysoka.
Czekam na inne odpowiedzi. :)

schab

Wysłany: 27-09-2013, 09:00   

asiula996 napisał/a:
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Tym bardziej, że byłam skłonna zmienić je na ledy - idąc za namową innych. Co prawda liczyłam, że zmieszczę się w 2 lampach, bo cena jest naprawdę niesamowicie wysoka.
Czekam na inne odpowiedzi. :)

Niesamowicie wysoka ?
Prześlij link , nazwę , albo cokolwiek - na podstawie czego dałoby się te oprawy zidentyfikować .
Założę się że da się znaleźć coś tańszego bez utraty jakości.

o`rly?

Wysłany: 27-09-2013, 09:11   

ślubny salon to ma być blichtr ! nie rób taniochy bo ci szkoda na dwie dodatkowe lampy za kilka stów. Daruj sobie ledy jak nie masz 5000-8000zł netto, kup za 1/3 ceny metahalogeny.
To nie są czasy że i tak przyjdą....teraz nawet spożywczy się zwraca do projektanta oświetlenia

asiula996

Wysłany: 27-09-2013, 10:26   

@schab Powiem szczerze, że nie mam nazw. Lampy miał mi pierwotnie kupić Pan, który robi mi całą elektrykę. I właśnie tego się obawiam. Podał mi ceny ok. 500zł za lampę. Wydaje mi się to dużo. Tym bardziej, że Pan się chyba na tym nie zna, ponieważ najpierw chciał mi zamontować albo ledy, albo aż 10 takich lamp. Namawiając mnie bardziej na ledy.
Dlatego też zaczęłam sama szukać informacji o takich lampach, jednak problem w tym, że się nie znam. W sklepach z lampami itp. nie ma ludzi, którzy by mi pomogli, więc ogólnie to bazuję głównie na sklepach internetowych, w których informacji jest też jak na lekarstwo.

Odpowiedz do tematu