Forum LIGHTING.PL Strona Główna Forum LIGHTING.PL
Forum dyskusyjne wortalu oświetleniowego LIGHTING.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
PHILIPS Żarówka Flower Power Pro 100W - ktos slyszal ?
Autor Wiadomość
woytaz

Wysłany: 23-05-2006, 17:58   PHILIPS Żarówka Flower Power Pro 100W - ktos slyszal ?

Znalazlem w ofercie Philipsa taka zarowke i polecają ja do cyklicznego doswietlania roslin. A ja sie zastanawiam czym ta zarowka sie rozni od tradycyjnej ze akurat ja polecaja do dosiwetlania? Przeciez rozklad widmowy jest taki jak dla tradycyjnego źródła zarowego a w doswietlaniu roslin wlasnie rozklad widmowy ma znaczenie? Moze ktos wie cos na ten temat i potrafi mi udzielic informacji dlaczego warto kupic ja a nie tradycyjna (nie sprawdzalem ceny ala sadze ze jedynie za ten napis Flower Power dodatkowo placimy)

pozdrawiam
woytaz

żarówka rtęciowa

Wysłany: 23-05-2006, 20:35   

To jest żarówka specjalnie zaprojektowana do oświetlania roślin, bańka wykonana jest z szkła zawierającego neodym, co powoduje zmniejszenie ilości zielonego koloru co jest korzystne dla roślin. Osram produkuje identyczną zarówkę pod nazwą Natura.

Zamiast tej żarówki lepiej zastosować świetlówkę liniową Osram Floura® wraz ze statecznikiem elektronicznym, koszt podobny, a efekty dużo lepsze.

woytaz

Wysłany: 24-05-2006, 09:42   

Witam,

dzieki za ta podpowiedz, potrzebuje jednak bardziej konkretnych informacji na temat tej zarowki,np. jakies zrodlo informaji ktore mowi o tym neodymowym szkle, gdzie moglbym cos takiego znalezc, szczegolnie interesuje mnie jej rozklad widmowy??

dzieki
pozdrowienia
woytaz

Odpowiedz do tematu