Forum LIGHTING.PL Strona Główna Forum LIGHTING.PL
Forum dyskusyjne wortalu oświetleniowego LIGHTING.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Żółto-złociste wnętrze
Autor Wiadomość
Anonim
Gość
Wysłany: 29-09-2005, 20:34   Żółto-złociste wnętrze

Chodzi o takie oświetlenie wnętrza, jakie występuje w teledysku:
Sarah Brightman & Andrea Bocelli - "Time to say Goodbye"

Tam sceny wewnątrz kawiarni/restauracji są oświetlone światłem żółtozłocistym, przedstawione jako z żarówek przedstawionych lamp. Wiadomo, że obraz był pewnie obrabiany na komputerze, ale, czy istnieje możliwość takiego, bardzo przyjemnego oświetlenia? Czy takie światło dadzą złociste lampy sodowe SON Comfort?

W tym wideoklipie są również sceny przedstawiające treningi i walki bokserskie, ale są wykonane wyraźnie na komputerze i dobranie światła do ich oświetlenia nie jest możliwe, sceny są na pewno obrobione kolorystycznie na komputerze.

Na forum niestety nie ma możliwości zamieszczenia chociażby zrzutów ekranu, ale teledysk można bez większych problemów pobrać za pomocą programu eMule.

andrzejlisek

Wysłany: 13-10-2005, 20:13   

Posiadam ten teledysk, ja również jestem zainteresowany tym, jakimi lampami da się stworzyć światło przedstawione na załączonych scenach. Co prawda widać, że są to żarówki, ale obraz był bewnie podkręcany na komputerze. Czy istnieje lampa, która da zbliżone kolorystycznie światło do takiego, jakie występuje w załączonych scenach. Może takie światło da lampa sodowa SON Comfort lub inna lampa sodowa lub pewna lampa żarowa.

Musiałem skasować załącznik ze względu na limit. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany, proszę pisać.

tdp

Wysłany: 21-11-2005, 18:44   

znam takie lampy, w których uzyskuje się taki efekt stosując odpowiedni filtr.

tdp.

SOLARINT

Wysłany: 04-05-2006, 12:52   

Witam, tak jak wspomniał kolega wyżej są to odpowiednie filtry poprzez które uzyzkujemy zmiane barwy światła.
W swojej ofercie posiadamy żródła swiatła sterowalne z filtrem zmieniającym kolor światła - 4 kolory.

Odpowiedz do tematu