To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum LIGHTING.PL
Forum dyskusyjne wortalu oświetleniowego LIGHTING.PL

Pozostałe - problem ze statecznikiem elektronicznym

lance23 - 12-10-2009, 18:59
Temat postu: problem ze statecznikiem elektronicznym
Witam
kupiłem statecznik elektorniczny T5 2x 39W podłączyłem świetlówki i jak podłączyłem do prądu to świetlówki zaswieciły sie i zaraz zgasły jak zrobiłem to samo tylko z jedna swietlowka ten sam efekt - czym moze to byc spowodowane

brujah - 12-10-2009, 21:59

źle podłączyłeś i prawdopodobnie zjarałeś statecznik. a czy ten statecznik przystosowany jest jednocześnie do jednej i dwóch świetlówek, że tak sobie podłączasz?
pawel033 - 22-03-2010, 22:52

Raczej się wyłączył.

Na moim stateczniku wyciągałem nawet w trakcie pracy jedną świetlówkę, i się tylko wyłączył. zwarcie też próbowałem robić, i również się wyłączył.

Jakiej firmy jest statecznik ?? i czy jest na nim shemat ??

żarówka rtęciowa - 26-03-2010, 14:46

Statecznik elektroniczny niechiński posiada zabezpieczenia zapobiegające odpalaniu przepalonej lub potłuczonej świetlówki. Zapobiega to uszkodzeniu elementów półprzewodnikowych na wskutek przeciążenia prądowego.

:arrow: pawel033

Te próby przeprowadzałeś na stateczniku do świetlówek T5, czy T8.

pawel033 - 26-03-2010, 18:35

Świetlówki T8.

Firma: TRIDONIC ATCO

Wziąłem go w ciemno, ale wydaje mi się dobry. mam go ponad pół roku i narazie nie mam problemów.

Teraz chodzi ze świetlówkami Philips graphica 2x36w jako gówne oświetlenie pokoju.

Eccelent - 15-09-2010, 14:58

No to teraz masz naprawdę dobre oświetlenie. A odnośnie statecznika,to napisz jakiej jest firmy i ile świetlówek montowałeś.